• © Vilniaus universitetas, 2002-2015
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2015
  • © Latvijos universitetas, 2002-2015
PROJEKTINIO DARBO VERTINIMAS MODIFIKUOTU ANALITINÄ-S HIERARCHIJOS PROCESO METODU
Dalia KrikÅ¡ÄiÅ«nienÄ—, Virgilijus Sakalauskas, Sandra StrigÅ«naitÄ—, Saulius Masteika

SANTRAUKA. Vertinant baigtų projektų rezultatus ar vykdomų tyrimų rizikÄ…, dažniausiai taikomi Agile, Scrum ir PMBOK metodai. Pagrindinis jų trÅ«kumas yra priklausomybÄ— nuo vertinimo ekspertų patirties ir nepakankamas kiekybinių rodiklių, atspindinÄių projekto bÅ«senÄ…, panaudojimas. Vienu iÅ¡ svarbiausių projektų kokybÄ—s garantu galima bÅ«tų įvardyti kvalifikuotÄ… projekto rengimo komandÄ…. TaÄiau vertinant komandos lygį, taip pat remiamasi subjektyviu, dažniausiai lingvistiniu statistinÄ—s informacijos ir komunikavimo intensyvumo lygio interpretavimu. Dalis Å¡ios vertingos informacijos (susiraÅ¡inÄ—jimo žinutÄ—s, persiųsti failai, diskusijos ir kt.) yra registruojama projektinÄ—s ar grupinio darbo programinÄ—s įrangos aplinkoje, taÄiau visiÅ¡kai nepanaudojama projektų vertinimo metoduose. Tai lemia naujų metodų paieÅ¡kÄ…, leidžianÄių panaudoti kiekybinÄ™ informacijÄ… iÅ¡ grupinio darbo programų ir jÄ… efektyviai integruoti su projekto vadybininkų bei iÅ¡orinių ekspertų patirtimi. Straipsnyje siÅ«lomas metodas, kaip modifikuoti klasikinį analitinÄ—s hierarchijos procesÄ… (AHP) pritaikant jį projektų kokybÄ—s vertinimui. Å is modifikavimas, panaudojus hierarchinÄ™ faktorių, veikianÄių projektų realizacijos kokybÄ™, struktÅ«rÄ…, leidžia tikimybiÅ¡kai įvertinti projekto alternatyvias lingvistines baigtis pagal kokybines kategorijas: aukÅ¡ta, vidutinÄ—, žema, bei gauti kiekybinį indikatorių projekto kokybei nustatyti. PasiÅ«lyto metodo efektyvumas patikrintas naudojant eksperimentinius IT projektų vertinimo rezultatus. Tyrimas patvirtino prielaidÄ…, kad projektų kokybÄ—s vertinimas pagal modifikuotÄ… analitinÄ—s hierarchijos proceso (mAHP) metodÄ… patikimai sutampa su atitinkamomis ekspertų komandos iÅ¡vadomis bei ženkliai palengvina ekspertinio darbo procesÄ… .

REIKšMINIAI ŽODŽIAI: projektų kokybÄ—s vertinimas, grupinio darbo programos, analitinis hierarchinis procesas, AHP.