• © Vilniaus universitetas, 2002-2015
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2015
  • © Latvijos universitetas, 2002-2015
AUGANČIŲ PAŽANGIŲJŲ MIESTŲ SĄRAŠO SUDARYMO LENKTYNĖS. RYTŲ EUROPOS ŠALIŲ POŽIŪRIS
Mircea Georgescu, Vasile-Daniel Pavaloaia, Daniela Popescul, Alexandru Tugui

SANTRAUKA. Skaitmeninės ekonomikos laiku kiekvieno modernumo siekiančio miesto vienas vidutinių ir ilgalaikių įvairialypių tikslų yra pažangusis miestas. Ši tendencija itin išryškėja kalbant apie sparčiai augančios ekonomikos šalių miestus. Šio straipsnio tikslas - apžvelgti literatūrą, kurioje analizuojama pažangiojo miesto sąvoka ir modeliai, su kuriais buvo susidurta atliekant pažangumo lygio analizę. Tada buvo patobulintas konkretus Europos modelis.Šį modelį 2007 metais pasiūlė grupė, vadovaujama Giffinger. Jis pasiūlytas Rumunijos miestams, Rytų Europos valstybei su sparčiai augančia ekonomika. Tam, kad būtų pasiektas šis tikslas, autoriai dirbo prie aiškinamojo tyrimo metodo, pagrįsto tiesioginiu stebėjimu. Keliems pasirinktiems Rumunijos miestams, kurie pagal Europos metodologiją atitiko minimalius pažangaus miesto reikalavimus, taip pat taikyta sintetinė ir kritinė analizė. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad iš 41 miesto tik 6 atitiko minimalius keliamus reikalavimus .

REIKÅ MINIAI ŽODŽIAI: pažangieji miestai, pažangiųjų miestų struktūra, pažangioji visuomenė, skaitmeninė ekonomika.