• © Vilniaus universitetas, 2002-2019
  • © Latvijos universitetas, 2002-2019
ĮMONIŲ SOCIALINĖ ATSAKOMYBĖ IR GALIMYBĖS RINKTIS
Junlong Chen, Jiali Liu, Jichen Qin

SANTRAUKA.  Straipsnyje pateikiamas pajėgumų paskirstymo modelis su įmonių socialine atsakomybe (ĮSA) ir produktų diferenciacija (PD), nustatomi rinkos pusiausvyros rezultatai, pasitelkus Cournot ir Bertrand konkurencijų modelius, bei atskleidžiamas ĮSA ir PD poveikis pertekliniams pajėgumams ir socialinei gerovei, pritaikius minėtus konkurencijos modelius. Po to palyginti dviejų konkurencijos metodų rezultatai. Rezultatai atskleidė, kad pusiausvyra tarp galimybių ir išdirbio susiklosto tik tam tikromis sąlygomis, tačiau galimi ir pertekliniai, ir nepakankami pajėgumai. Ir ĮSA, ir PD turi įtakos pertekliniams gebėjimams ir socialinei gerovei ir daro įtaką vienas kito poveikiui abiem atvejais. Kai ĮSA ir PD paklūsta konkrečiam santykiui, abu konkurencijos būdai sukuria tą patį perteklinį pajėgumą ir socialinę gerovę. Kai ĮSA viršija tam tikrą lygį, Bertrand konkurencija įgyja didesnius perteklinius pajėgumus ir mažesnę socialinę gerovę.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: įmonių socialinė atsakomybė, produktų diferenciacija, galimybė rinktis, pertekliniai gebėjimai, socialinė gerovė.