• © Vilniaus universitetas, 2002-2020
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2020
  • © Latvijos universitetas, 2002-2020
UŽSAKOMŲJŲ PASLAUGŲ PARENGIMAS: KONCEPTUALI SISTEMA IR JOS POVEIKIS UŽSAKOMŲJŲ PASLAUGŲ VEIKSMINGUMUI
Jakub Drzewiecki, Grzegorz Krzos

SANTRAUKA.  Straipsnio tikslas yra pristatyti ir aptarti tyrimų, susijusių su užsakomųjų paslaugų parengimu, rezultatus ir jų poveikį užsakomųjų paslaugų efektyvumui. Tą galima pasiekti, jei atliktos trys straipsnyje išvardytos užduotys: tyrime naudotas užsakomųjų paslaugų parengimo sistemos pasiūlymo pagrindimas, pateikimas ir ypatybės, išsamus tyrimo metodikos aprašymas (taip pat ir tyrimo imties apibūdinimas) bei siūlomo užsakomųjų paslaugų parengimo veiksnių ir jų įtakos užsakomųjų paslaugų efektyvumui nustatymas. Baigiamojoje straipsnio dalyje pateikiamos išvados ir rekomendacijos ateities tyrimams. Remiantis straipsnyje pateiktais pasirengimo užsakomosioms veikloms koncepciniais pagrindais ir minėtais kriterijais, tyrimo metu, siekiant užsakomųjų paslaugų veiksmingumo, buvo nustatytos keturios pagrindinės sritys. Jos identifikuotos atsižvelgus į: užsakomųjų paslaugų sutarties formą, jų trukmę, užsakomųjų paslaugų proceso organizavimą ir šį procesą lydinčią analitinę veiklą. Regresinės analizės rezultatai, pagrįsti išsamia koreliacijos analize, rodo anksčiau paminėtų sričių svarbą kiekvienam iš tyrime minimų užsakomųjų paslaugų veiksmingumo kriterijų. Vadovų požiūriu, išvados turėtų sudaryti galimybes efektyviau valdyti užsakomųjų paslaugų projektus ir procesus, nurodant tam tikrus užsakomųjų paslaugų įgyvendinimo aspektus, į kuriuos įmonė turėtų atkreipti dėmesį.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: užsakomosios paslaugos; parengimas; veiksmingumas; valdymo metodai; lenkai.