• © Vilniaus universitetas, 2002-2020
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2020
  • © Latvijos universitetas, 2002-2020
INVESTAVIMO STRATEGIJŲ NUSTATYMAS PASITELKIANT AKCIJŲ RINKOS APSKAITOS INFORMACIJĄ
Muhammad Kashif, Sumaira Chamadia, Rizwan Raheem Ahmed, Olga A. Kalugina, Valerii Havrysh

SANTRAUKA.  Mokslininkai yra plačiai aptarę įvairias pelningumo priemones kaip pagrindinę saugumo analizės, obligacijų vertinimo ir kitas kredito bei investicijų analizės finansų rinkose vertinimo priemones (Ahmed et al., 2018; Belas et al., 2019; Dvorsky et al., 2019; Wang, Zhang, 2019). Nuo prognozuojamos uždarbio priemonės kompetencijos skiriasi kaupimo anomalija. Remiantis ja, sukauptos sumos būtų neigiamai koreliuojamos su atsargų grąža dėl jų mažo įmonės pajamų stabilumo (Sloan, 1996; Ball et al., 2016; Kazemilari ir kt., 2018). Taigi, straipsnyje pateikta atvejo analizė ir įvertinta, ar investavimo strategijos, taip pat grynųjų pinigų veiklos pelnas (angl. cash OP), veiklos pelnas (angl. OP) ir sukauptos sumos yra susijusios Pakistano vertybinių popierių biržoje (angl. PSX). Pastebėta, kad sukauptos sumos neigiamai veikia atsargų grąžą, tačiau mažos įmonės, nepaisant mažų sukauptų sumų, negali konkuruoti su dideles sumas sukaupusiomis įmonėmis. Apsaugos rinkiniai yra sudaromi iš grynųjų pinigų veiklos pelno, atlikus dydžio kontrolę, kai trijų mažų įmonių turto kainų modelių alfos yra neigiamos. Tačiau šie rezultatai yra kitokie nei didelių įmonių. Be to, akcentuotinas panašus veiklos pelningumo modelis. Taigi galima daryti išvadą, kad sukauptos sumos, veiklos pelnas ir grynųjų pinigų veiklos pelnas sudaro sėkmingą investavimo strategiją tik didelės apimties įmonėms.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: grynaisiais pinigais pagrįstas veiklos pelningumas, veiklos pelnas, sukauptos sumos, atsargų grąža, turto kainodara.