• © Vilniaus universitetas, 2002-2021
  • © Latvijos universitetas, 2002-2021
ŽALIOSIOS ENERGIJOS ĮTAKOS ES PREKYBAI VEIKSNIAI
Nicolae Istudor, Vasile Dinu, Dan Costin Nițescu

SANTRAUKA.  Pasaulis, ekonomika ir visuomenė keičiasi, tad strategiškai žvelgiant į ateitį, moksliniuose tyrimuose analizuojami aktualūs elementai, siekiant paremti politikos veiksmus, susijusius su perėjimu prie ekologiškos ekonomikos. Tyrime nagrinėjama sąveika tarp finansavimo ir prekybos srautų iš ekologiškos ekonomikos perspektyvos. Straipsnyje daugiausia dėmesio skiriama ištirti, kurie iš pasirinktų veiksnių turi įtakos užsienio prekybai, kurią rodo eksportas ir importas, pasirinktų šalių lygmeniu. Literatūroje šia tema pabrėžiama, kad užsienio prekyba ir ekonomikos augimas yra tiesiogiai ir strategiškai susiję. Įvairiomis programomis ir susitarimais paremtas finansavimas, teikiamas per bankininkystę ir kapitalo rinkas, gali būti laikomas stipriu perėjimo prie ekologiškos ir tvarios ekonomikos proceso katalizatoriumi.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: ekologiška ekonomika, finansai, prekyba, atsinaujinanti energija.