• © Vilniaus universitetas, 2002-2024
  • © Brno technologijos universitetas, 2002-2024
  • © Latvijos universitetas, 2002-2024

PRAMONĖS SKAITMENINIMAS IR REGIONINIS INOVACIJŲ EFEKTYVUMAS: ĮRODYMAI IŠ 30 KINIJOS PROVINCIJŲ IR MIESTŲ
Dongdong Lin, Yu Duan, Jingyi Ma

SANTRAUKA:  Sparčiai progresuojant skaitmeninių technologijų revoliucijai, pramonės skaitmeninimas suteikė naujų galimybių gerinti regionų inovacijų efektyvumą. Siekiama ištirti, ar pramonės skaitmenizavimas gali veiksmingai pagerinti regionų inovacijų efektyvumą. Naudoti 30 Kinijos provincijų ir miestų skydiniai duomenys 2013-2020 m. Remtasi technoekonominės paradigmos teorija ir atitinkama technologijų teorija, pramonės skaitmenizavimo įtakos regionų inovacijoms mechanizmu. Efektyvumas buvo tiriamas naudojant netikėtos išeigos Super-SBM modelį, entropijos metodą ir ekonometrinės analizės metodą. Rezultatai atskleidžia, kad, pirma, pramonės skaitmenizacija reikšmingai teigiamai veikia regioninį inovacijų efektyvumą Kinijoje. Antra, pramonės skaitmeninimas netiesiogiai pagerina regionų inovacijų efektyvumą optimizuodamas pramonės struktūros poveikį ir žmogiškojo kapitalo poveikį bei skatindamas pramonės struktūros ir talentų struktūros tendenciją į pagrįstą ir pažangų vystymąsi. Trečia, pramonės skaitmeninimo naujovių plitimas turi dvigubą slenkstinį poveikį. Slenkstinė vertė Centrinėje Kinijoje yra minimali, o didžiausias augimo tempas stebimas Vakarų Kinijoje, todėl centriniams ir vakariniams regionams suteikiama galimybė lenkti posūkius. Šiame tyrime buvo atskleistas pramonės skaitmenizacijos procesas ir veiksmų sąlygos, turinčios įtakos regionų inovacijų efektyvumui, išplėsti skaitmeninių technologinių inovacijų taikymo scenarijai, suteikiantys pagrindą Kinijai įgyvendinti skaitmeninę transformaciją ir formuluoti inovacijų strategijas.

REIKŠMINIAI ŽODŽIAI: pramonės skaitmeninimas; regionų inovacijų efektyvumas; pramonės struktūra; žmogiškasis kapitalas.